56 – tyle wieczornych audycji  dla rodziców poprowadziłem w 2017 roku.  Trudno wybrać z nich 5 najlepszych. A jednak były takie piątkowe spotkania przy mikrofonie, o które więcej osób pytało i udostępniało je innym, takie które szczególnie inspirowały. Nie muszę wybierać najlepszych audycji 2017, bo słuchacze już zrobili to za mnie – oto one!

MIEJSCE 5 – Czego rodzice nie wiedzą o zarządzaniu pieniędzmi? 

„Pieniądze są dobre jeśli nam służą, stają się złe jeśli my służymy im” – żeby zawsze były dobre trzeba nauczyć się nimi zarządzać. Niestety wielu rodziców nie potrafi tego zrobić, a konsekwencje złych wzorców finansowych odczuwamy często przez całe życie. Elżbieta Wrotek (Fundacja Edukacja Finansowa Crown) i Agnieszka Szczepanik (Kapitalni.org) podzieliły się wieloma praktycznymi radami, jak wprowadzać dzieci w świat finansów. Audycji można odsłuchać TUTAJ.

MIEJSCE 4 – Mindfullness, czyli jak być uważnym.

Wielu z nas rozpamiętuje przeszłość, wielu żyje nadzieją na to co będzie w przyszłości, wielu żyjących „teraz” wcale nie jest tu – z nosem w smartfonie przebywają w świecie którego nie ma! Żyjąc w ten sposób nie da się budować trwałych relacji i naprawdę cieszyć się życiem. Jak zatem być tu i teraz, a w tym odnaleźć prawdziwą satysfakcję? Naprawdę warto posłuchać Moniki Skorykow, Grega Albrechta i Jacka Zbikowskiego, dzięki nim dowiesz się jak być uważnym i pokój w rozpędzonym świecie. Audycję znajdziesz TUTAJ.

MIEJSCE 3 – Samoregulacja w praktyce.  

Nerwy zjadają niejednego rodzica. Gdy emocje eksplodują konsekwencje czują wszyscy w okolicy łącznie z tym, kto nie potrafił ich opanować. Co zrobić, żeby wyregulować siebie samego? Jak pomóc bliskim spuścić nieco balon emocji? Z pomocą przychodzi sef-reg, czyli samoregulacja. Jak ją stosować w praktyce dowiesz się od Natalii Fedan i Agnieszki Sochar – rozmowa z nimi dostępna jest TUTAJ.

MIEJSCE 2 – Zabawa przez całe życie!

Andre Stern – człowiek, który nigdy nie chodził do szkoły twierdzi, że całe życie się bawi i zachęca do tego innych. Dlaczego zabawę traktujemy jako coś gorszego niż naukę i co zrobić, żeby pracę zamienić w zabawę? „Świetna audycja i bardzo ciekawy gość, dziękuję!” – takie słowa oznaczają, że warto do tej audycji wrócić, wystarczy kliknąć TUTAJ.

MIEJSCE 1 – Dlaczego nie chwalić dzieci? 

„Bardzo, bardzo mądra i WARTOŚCIOWA audycja” – taka opinia od słuchaczy była możliwa dzięki Agnieszce Stein i Uli Malko z Bliskiego Miejsca. To one praktycznie, mądrze i zaskakująco opowiedziały dlaczego nie chwalić dzieci. Właśnie o tym (a sprawa chwalenia dotyczy tak dzieci jaki dorosłych) jest audycja, której możesz odsłuchać TUTAJ