O rodzicielstwie piszę też trochę poza blogiem. Niekiedy dla portalu Polskiego Radia, ale najwięcej dla Aleteia Polska – kliknij, żeby zobaczyć o czym napisałem. Poniżej znajdziesz linki do kilku wybranych tekstów. 

Twoje IQ nie ma znaczenia! To tylko jeden z 8 aspektów Twojej inteligencji!

Mówienie o jednym typie inteligencji jest jak ocenianie wartości różnych zwierząt według jednej cechy, np. wzrostu. Ale czy żyrafa to naprawdę najbardziej wyjątkowe stworzenie? To oczywiste, że każde zwierzę ma swoje unikalne cechy. Z ludźmi jest tak samo!

Dzięki tym 5 rzeczom przestałem postanawiać i zacząłem realizować

Dzięki wprowadzeniu pięciu prostych rzeczy, konsekwentnie realizuję to, co sobie zaplanuję na początku każdego kolejnego roku.

Zostań dawcą, a „wygrasz” każdą świąteczną rozmowę

Siadasz przy wigilijnym stole i realizujesz jeden z trzech scenariuszy. Zaczynasz mówić oczekując, że inni będą słuchać. Słuchasz, tylko po to, by za chwilę ktoś słuchał ciebie. Albo wybierasz trzecią drogę, którą potrafi iść tylko jedna na dwadzieścia osób.

Coaching – rozwój czy rozbój?

Znasz ludzi, którzy dzięki coachingowi rozwinęli skrzydła i spełniają swoje marzenia? A może znasz takich, którzy twierdzą, że coaching to wyciąganie pieniędzy w zamian za wygłaszanie tanich banałów? Jeśli utożsamiasz się z jednym z tych poglądów, to ten tekst jest dla Ciebie.

5 niebezpieczeństw, przed którymi nie warto bronić małych dzieci!

„Jesteś na to jeszcze za mały!” – mówią rodzice małych dzieci. „Powinieneś już to potrafić” mówią dziesięć lat później rodzice tych samych dzieci. Pozwól dziecku na 5 niebezpiecznych rzeczy, a stanie się bardziej samodzielne.

Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o edukacji alternatywnej, a nawet nie wiesz, jak o to zapytać

Edukacja alternatywna – zapytał ktoś znajomy – to tam, gdzie dzieci nie muszą się uczyć i całe dnie nic nie robią? Zgadza się – odpowiedziałem – w alternatywnych szkołach dzieci nie muszą się uczyć, ale przez całe dnie przeważnie robią więcej niż ich rówieśnicy w szkołach tradycyjnych.

Czego naprawdę powinny uczyć się dzieci, żeby odnieść sukces?

Zapamiętane w szkole wzory, nazwiska, parametry i daty, coraz mniej znaczą w życiu dorosłym. Dziś kluczem do życiowego sukcesu są zupełnie inne kompetencje!

5 sekretów Project Managerów, dzięki którym opanujesz życiowy chaos!

Zasady pracy kierowników projektów, można z powodzeniem wykorzystać w opanowaniu codziennego chaosu. Sam nie wiem jak i kiedy praktyki z pracy projektowej zaczęły porządkować moją codzienność.